Život rozdáva karty ale hráči sme my
Nábor AFFS: Chceš sa pridať? TU! BERIEM KAŽDÉHO!

TIMON ATHÉNSKÝ

17. october 2010 at 13:16 | Bloodygirl |  Shakespearovo črevo

TIMON ATHÉNSKÝ - tragédie ^
postavy:Timon - veliký boháč, který není lakomý a rozdává své jmění ◊ Alkibiades - vojevůdce, kterého vyhnali z Athén ◊ Lucius, Lucullus, Sempronius - pochlebníci a falešní přátelé ◊ Apemantus - filozof ◊ Flavius - chytrý správce ◊ Flaminius, Servicius, Lucilius - věrní sluhové Timona
místo:Athény
doba:starověk
stručný děj:Timon byl moc bohatý pán, který své jmění nadmíru rozdával. A to se mu také vymstilo. Když za ním přišli lidé, kteří neprávem žádali o splacení dluhů (a přitom bylidlužni mnohokrát víc oni než Timon), pozval je Timon na hostinu. Místo jídla zde však byla samá horká. Timon pak utekl za hradby města, kde žil v jeskyni a dělal si hrob. Flavius za ním posílal senátory, aby ho postavili do čela Athén. Navíc na město zaútočil Alkibiades, který se stal Timonovým přítelem. Alkibiades potom přijal vlídné pozvání do města a Athéňané souhlasili i s tím, že Timonovi falešní přátelé budou potrestáni. Pak dal Alkibiades posat pro Timona, aby se konečně vrátil zpět do města, ale našli už jen jeho hrob.
citát:"Zde leží ubožák, co mu ubohou duši vzali. Však jméno nezvíte: Mor vám, vy podlí pozůstalí! Já, timon, ležím tu, jenž naživu ty živé neměl rád. Když tudy jdeš, klej, jak jen chceš, nesmíš tu ale postávat!"
počet stran:9 stran

 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement